Projemiz Kapsamında Opole Üniversitesi Öğrencilerine Online Eğitim Verildi.

 Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Harran Üniversitesi Koordinatörlüğü’nde gerçekleşen Portekiz (Associação Juvenil de Deão), Norveç (Oslo Üniversitesi) ve Polonya’dan (Opole Üniversitesi) ortakların bulunduğu “Drug Abuse Prevention for Youth – Gençlerde Uyuşturucu Madde Bağımlılığını Önleme” KA2 Erasmus+ Gençlik projesi kapsamında Opole üniversitesi öğrencilerine uyuşturucu madde bağımlılığını önlemeye yönelik online eğitim verildi.

Projemiz kapsamında oluşturulan uyuşturucu madde bağımlılığını önlemeye yönelik müfredat ve filmler çerçevesinde ortaklarımızdan Opole Üniversitesi öğrencilerine verilen online eğitimde uyuşturucu madde hakkında bilinen yanlışlar interaktif bir şekilde tartışıldı.

Eğitim kapsamında öğrenciler ile interaktif etkinlikler yapılarak, öğrencilerin uyuşturucu madde bağımlılığına karşı farkındalık kazanmaları sağlamaya çalışıldı. Eğitim sonunda öğrencilerle tartışılarak uyuşturucu madde bağımlılığın önlenmesi için yapılması gereken üzerine tartışıldı.

Online eğitim sonunda öğrencilerin uyuşturucu madde bağımlılığı üzerine merak ettiği sorular akademisyenler tarafından tartışılarak cevaplandı. Eğitim sonunda öğrencilerden harika geri dönüşler alındı.