Yeşilay yönetim kurulu üyesi Dr. Öğr. Üyesi Safa Koçoğlu

Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Harran Üniversitesi Koordinatörlüğü’nde gerçekleşen Portekiz (Associação Juvenil de Deão), Norveç (Oslo Üniversitesi) ve Polonya’dan (Opole Üniversitesi) ortakların bulunduğu “Drug Abuse Prevention for Youth – Gençlerde Uyuşturucu Madde Bağımlılığını Önleme” KA2 Erasmus+ Gençlik projesi kapsamında İstanbul’da Yeşilay Başkanı Profesör Doktor Mücahit Öztürk’ü temsilen Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi, Doktora Öğretim Üyesi Safa Kocaoğlu açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

Kocaoğlu, konuşmanın başında, bu alanda bir çalışmaya imza atılacak bir çalışmanın başlangıcında bizlerin de yer alması ve sizlerle çalışmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Şu an hali hazırda madde, tütün, kumar ve teknoloji günümüzün en ciddi problemlerinden birisi, teknoloji alanında bağımlılıkla mücadeleye, bilimsel ve kanıta dayalı olarak devam ediyor. Çalışmalarımız hali hazırda tabi bağımlılık konusu aslında evrensel bir problem” olduğunu ifade etti.

 

Kocaoğlu, ülkemizde, 81 ilimizde ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde 7 kolunun bulunduğunu (Yeşilay Danışmanlık Merkezleri), ve buralarda bağımlı kişilere tamamen ücretsiz bir şekilde psikososyal destekler sağlandığını belirterek, bu bağlamda çalışmalarımız bizler için çok önemli olduğunu ifade etti.

 

Son olarak Kocaoğlu, bu kıymetli projeyi üniversite bağlamında hazırlanıp yürütüldüğü için ve projeye katkı sunan, proje hayata geçiren tüm ekibe de saygıları sunarak, konuşmasını tamamladı.