“Ben Tolga” Kısa Filmi Yayında

 Türkiye Ulusal Ajansı ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Harran Üniversitesi Koordinatörlüğü’nde gerçekleşen Portekiz (Associação Juvenil de Deão), Norveç (Oslo Üniversitesi) ve Polonya’dan (Opole Üniversitesi) ortakların bulunduğu “Drug Abuse Prevention for Youth – Gençlerde Uyuşturucu Madde Bağımlılığını Önleme” KA2 Erasmus+ Gençlik projesi kapsamında gerçek hayattan esinlenerek “Ben Tolga” adlı kısa film çalışması yapıldı.

Projemiz kapsamında hazırlanan Ben Tolga adlı kısa film çalışması uyuşturucu madde bağımlısı bir gencin hikayesini konu almaktadır.  İki dakikalık bu kısa film çalışması gerçek hayattan uyarlanarak yapıldı.

Ben Tolga kısa filmi uyuşturucu madde bağımlısı birinin nasıl uyuşturucuya başladığını tüm ayrıntılarıyla işlemektedir. Kısa filmde uyuşturucu madde bağımlısı olduktan sonra yaşamında meydana gelen değişimleri, uyuşturucu madde kullanımının başta kendisine, ailesine ve daha sonraları diğer insanlara verdiği zaralar açık ve anlaşılır bir şekilde aktarılmaktadır.  

Kısa filmin sonunda da Tolga’nın uyuşturucu madde bağımlılığından nasıl kurtulduğu anlatılmaktadır. Kısa filmde, bu süreç boyunca nasıl yollar izlediği ailesinden, çevresinden ve diğer kurumlardan nasıl destek aldığına da yer verilmektedir.